Administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego
KIERUNEK STUDIÓW ZARZĄDZANIE
STUDIA magisterskie
STUDIA DRUGIEGO STOPNIA W GNIEŹNIE
Niestacjonarne studia na specjalności Administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego to uzupełniające studia II stopnia. Studia magisterskie trwają 2 lata (4 semestry). Zjazdy w GSW Milenium odbywają się wyłącznie w weekendy (sobota i niedziela) raz na 2 tygodnie. Po ukończeniu studiów absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie może kontynuować naukę na studiach podyplomowych. Program kierunku Zarządzanie dostępny jest w Dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych lub w BIP uczelni. Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych (studia licencjackie, studia magisterskie innego kierunku).
Specjalność Administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego objęta jest patronatem Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.
Kto może studiować na specjalności Administracja publiczna: Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego? Czego nauczysz się w trakcie studiów studiując administrację?
Celem studiów magisterskich Administracja publiczna: Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego jest nauczenie Studenta posługiwania się ogólną wiedzą z zakresu nauk społecznych, podstawową wiedzą ekonomiczną oraz wiedzą z zakresu wykładni prawa. Wiodącą dziedziną w zakresie, w której odbywa się kształcenie, jest prawo publiczne, a zatem Student będzie wykazywać się znajomością konstytucyjnych podstaw ustroju Polski, zasad funkcjonowania administracji rządowej oraz administracji samorządowej jak i sfery działania innych podmiotów prawa regulowanej prawem publicznym.
W trakcie nauki Student opanuje wiedzę, a także umiejętności praktyczne m.in. w zakresie nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania jednostkami administracyjnymi, zarządzania finansami publicznymi, organizacji pracy własnej i w zespole, komunikacji międzyludzkiej czy obsługi interesantów.
W ramach specjalności, dzięki profilowi praktycznemu studiów, Student pozna specyfikę pracy na samodzielnym lub kierowniczym stanowisku w jednostkach administracji rządowej lub samorządowej wszystkich szczebli. Poza umiejętnościami podstawowymi, właściwymi dla nauk o zarządzaniu, Student pozyska wiedzę dotyczącą m.in. zamówień publicznych i organizacji przetargów. Zdobędzie również umiejętności planowania i organizowania gospodarki budżetowej w administracji publicznej.
Specjalność certyfikowana
Specjalność certyfikowana
Administracja studia drugiego stopnia - sylwetka absolwenta studiów uzupełniających 2-letnich i program studiów
Absolwent kierunku Zarządzanie specjalności Administracja publiczna: Zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego posiada wiedzę i umiejętności:
- z zakresu zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, podejmowania decyzji menedżerskich i skutecznego kierowania zespołem pracowników, w odniesieniu do aktualnie obowiązujących przepisów prawa z uwzględnieniem specyfiki regionu,
- skutecznego zarządzania w administracji z wykorzystaniem różnego rodzaju strategii. Potrafi zarządzać wizerunkiem organizacji w której pracuje, a także zarządzać promocją miast i regionów.
- Absolwent opisywanej specjalności posiada szczególne kompetencje z zakresu funkcjonowania samorządów terytorialnych, strategii rozwoju jednostek terytorialnych, marketingu w organizacjach non-profit, prawa samorządowego, prowadzenia korespondencji oraz dokumentacji.
- Absolwent dysponuje wiedzą z zakresu czynników sprzyjających prowadzeniu polityki samorządowej i zdobywania kompetencji w sprawowaniu funkcji samorządowej. Wie, jak wykorzystać wiedzę w zakresie gospodarki przestrzennej, logiki prawniczej oraz współpracy regionalnej i transgranicznej.
Absolwenci specjalności administracja publiczna posiadają kwalifikacje do pracy jako:
- specjalista ds. administracji i rozwoju
- specjalista ds. zamówień publicznych
- konsultant wdrażający nowe rozwiązania w administracji publicznej
- analityk ekonomiczny i prawny
- przedstawiciel władzy samorządowej
- asystent zarządu
- kierownik biura
- polityk
>>> ZOBACZ PEŁEN OPIS I SYLWETKĘ ABSOLWENTA
Opłata czesnego, organizacja i czas trwania studiów
Czas trwania studiów
2 lata (4 semestry)
Niestacjonarne studia
tylko w soboty i niedziele
E-indeks w formie platformy
„Twoje Milenium”
Opłata czesnego
I rok - 550 zł/mies.
II rok - 560 zł/mies.*
Jak wygląda rekrutacja na niestacjonarne studia II stopnia na kierunku Zarządzanie?
Rekrutacja na studia drugiego stopnia
Kandydaci na studia drugiego stopnia przyjmowani są bez egzaminów wstępnych i liczenia punktów. Liczy się kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji i terminy składania dokumentów znajdziesz na podstronie poświęconej warunkom rekrutacji.
Wymagane dokumenty
- Formularz rekrutacyjny - Wypełniony formularz rekrutacji online znajdujący się na stronie rekrutacja.milenium.edu.pl
- Skan dyplomu i suplementu przesłany do dziekanatu za pomocą Konta Kandydata - oryginał do wglądu podczas pierwszego zjazdu.
- Opłata w wysokości 85 zł dokonana poprzez płatność online w Koncie Kandydata lub tradycyjnie jako przelew na konto uczelni o numerze: 53 1090 1375 0000 0001 0062 7095 (tytuł wpłaty: imię i nazwisko kandydata).
- 1 zdjęcie legitymacyjne do elektronicznej legitymacji studenckiej przesłane za pomocą Konta Kandydata.
- 1 zdjęcie legitymacyjne o wymiarach 35x45 mm dostarczone do dziekanatu podczas pierwszego zjazdu.
Rekrutacja na studia z Administracji
Rejestracja w uczelnianym systemie rekrutacyjnym jest pierwszym krokiem. Następnie na podany adres e-mail podczas rejestracji otrzymasz link do swojego indywidualnego konta kandydata. W nim załączasz wymagane dokumenty i będziesz widział status wniesionej opłaty rekrutacyjnej i pozostałych swoich spraw. W połowie września Dziekan WNS publikuje listy przyjętych kandydatów.
Jeśli masz pytania dotyczące organizacji roku studiów w danym roku akademickim lub wątpliwości czy prawidłowo wykonałeś/aś wniesienie opłaty rekrutacyjnej, możesz w tej sprawie skontaktować się z dziekanatem.
Opłatę rekrutacyjną przeznaczamy na poczet wyrobienia legitymacji studenckiej.
Program studiów administracyjnych i zakres kształcenia - studia magisterskie
Zajęcia w GSW Milenium są prowadzone w sposób praktyczny. Dlatego też nasi wykładowcy na studiach magisterskich Administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego są praktykami, którzy na co dzień specjalizują się w tym, co przekazują podczas zjazdów studentom. Praktyczna wiedza, case study, wskazówki i przykłady to najlepsza metoda na ciekawe zajęcia. Zakres kształcenia, w ramach którego studenci zdobywają wiedzę z zakresu Administracji samorządowej i rządowej, wyposaża ich w wiedzę dotyczącą prawa administracyjnego, prawa międzynarodowego publicznego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego. Atutem studiów jest duża liczba praktycznych ćwiczeń, symulacji decyzyjnych oraz dyskusji, która daje możliwości w zakresie podniesienia kompetencji, a także zwiększenia efektywności działań w praktyce.
Podczas studiów na specjalności Administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego poznasz takie zagadnienia jak:
- Zarządzanie humanistyczne
- Prawo
- Psychologia w zarządzaniu
- Business English
- Zarządzanie ryzykiem
- Współpraca JST z otoczeniem lokalnym
- Kontrolowanie budżetu JST
- Promocje inwestycji
- Public relations
- Zarządzanie innowacjami
- Systemy i narzędzia komunikacji multimedialnej (e-urząd)
- Systemy motywacji
- Zarządzanie kadrami
- Audyt personalny
- Ścieżki awansu zawodowego w administracji publicznej
- Strategie rozwoju JST
- Współpraca pomiędzy różnymi JST
- Kontrola i audyt w instytucjach administracji publicznej
- Partnerstwo publiczno-prywatne w JST
- Finanse publiczne
- Zarządzanie majątkiem i długiem publicznym
- Budżet zadaniowy
- Zarządzanie finansami w projektach
- Zarządzanie wizerunkiem organizacji
- Programy UE dla administracji publicznej
- Społeczna odpowiedzialność organizacji
Niestacjonarne studia magisterskie administracja prowadzone są tylko w Gnieźnie. Studia w Gnieźnie i Studia w Wągrowcu są realizowane na podstawie posiadanej pozytywnej zgody PKA. Jesteśmy wpisani do ewidencji uczelni niepublicznych i związku uczelni niepublicznych pod nr 260. Wpis potwierdza, że prowadzimy naszą działalność oświatową zgodnie z najwyższymi standardami i podlegamy regularnym kontrolom ministerialnym, które czuwają nad naszym poziomem kształcenia.
Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych
tel. 61 425 75 70
tel. 793 065 954
rekrutacja.gniezno@milenium.edu.pl