<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=295768612517314&ev=PageView&noscript=1" />

O uczelni

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium to uczelnia powstała w 2002 roku. Założycielem uczelni jest prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki. Korzenie uczelni sięgają 1993, kiedy rozpoczął działalność ośrodek doskonalenia nauczycieli w Kaliszu (obecnie Centrum Doskonalenia Oświaty - SDMO).
Uczelnia na stałe wpisała się w rejon powiatu gnieźnieńskiego i powiatów ościennych, kształcąc aktualnie studentów na kierunkach związanych z Pedagogiką oraz Zarządzaniem.

 Nauka w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium stawia duży nacisk na praktyczny wymiar studiowania, a wykładowcy będący czynnymi zawodowo ekspertami w swoich branżach przekazują studentom wiedzę dostosowaną do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Podstawa prawna działalności:

1. Zgoda MENiS z dnia 21 listopada 2002 r.
2. Wpis do rejestru uczelni niepaństwowych MNiSW pod numerem 260.
3. Statut uczelni zatwierdzony przez MNiSW w dniu 30 grudnia 2008 r.
4. Uzyskanie uprawnień do kształcenia na studiach drugiego stopnia - lipiec 2011 r.

Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów wraz z tytułem licencjata lub magistra.

Prowadzimy kształcenie na 3-letnich (6 semestrów) studiach pierwszego stopnia (licencjackie) w trybie niestacjonarnym (kierunek Pedagogika lub Zarządzanie), 5-letnich studiach magisterskich jednolitych niestacjonarnych (kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) oraz 2-letnich (4 semestry) studiach drugiego stopnia (uzupełniających magisterskich) w trybie niestacjonarnym (Zarządzanie).

Baza lokalowa - pierwsza uczelnia w Gnieźnie

Główną siedzibą Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium jest kompleks znajdujący się przy ul. Okulickiego 3a w Gnieźnie.

Uczelnia składa się z dwóch budynków - w budynku A znajduje się gabinet Rektora wraz z administracją, sale dydaktyczne, pracownie językowe oraz komputerowe. Wszystkie sale dydaktyczne wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny. W budynku B znajduje się sala wielofunkcyjna, bistro studenckie "Milówka" oraz biblioteka
z wypożyczalnią, multimedialną czytelnią książek i czasopism oraz magazynami bibliotecznymi.

Uczelnia posiada także, własny parking, a bliskość centrum sprawia, że dojazd na zajęcia jest dla studentów wygodny i szybki.

Kadra naukowo-dydaktyczna

Praktycy z wieloletnim doświadczeniem
Do grona naszych wykładowców należą m.in.: specjaliści w swoich branżach, prowadzący własne przedsiębiorstwa, współpracujący z biznesem oraz instytucjami publicznymi, doświadczeni badacze, konsultanci biznesowi, menedżerowie, pedagodzy i terapeuci.

Autorzy publikacji naukowych
Wśród wykładowców GSW Milenium znajdują się niekwestionowane autorytety w dziedzinie nauki, autorzy wielu publikacji naukowych.

Opiniotwórczy eksperci
Grono wykładowców GSW Milenium to zespół ekspertów w swojej branży. Członkowie naszej kadry bardzo często są konsultantami projektów naukowych i nie tylko.

Uczestnicy międzynarodowych konferencji i wydarzeń
Nasi wykładowcy regularnie biorą udział w wydarzeniach naukowych i konsultacjach, będąc prelegentami spotkań na poziomie krajowym oraz międzynarodowym.

Milenium jako zespół ośrodków edukacyjnych w Wielkopolsce

Od roku 2008 w strukturze uczelni funkcjonuje Filia w Wągrowcu z siedzibą przy ulicy Kcyńskiej 48. W gnieźnieńskim ośrodku kształcenie odbywa się na trzech poziomach, począwszy od studiów I stopnia, poprzez studia jednolite magisterskie, kończąc na studiach II stopnia, natomiast w ofercie Wągrowca znajdują się studia I stopnia.

Ponadto GSW Milenium kształci studentów studiów podyplomowych w Gnieźnie. Oferta składa się z specjalności nauczycielskich, terapeutycznych i menedżerskich. Oferuje również kursy dla nauczycieli i szkolenia rad pedagogicznych.

W skład grupy edukacyjnej, u źródeł której znajduje się gnieźnieńska uczelnia, wchodzi także Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium, Szkoła Podstawowa Milenium oraz Przedszkole "Mali Odkrywcy" Milenium w Gnieźnie i Popowie Kościelnym.

Współpraca - to co nas buduje

Studenci i wykładowcy
Nasi wykładowcy, ale także studenci oraz absolwenci to przedstawiciele świata nauki, oświaty oraz właściciele przedsiębiorstw - uczymy się od siebie nawzajem!


Pracodawcy
Jesteśmy w stałym kontakcie z pracodawcami, co pozwala na dostosowanie oferty dydaktycznej do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku. Zapraszamy przedstawicieli różnych branż do udziału w programie praktyk i prowadzenia zajęć. Wspieramy studentów w planowaniu i rozwoju kariery zawodowej współpracując z czołowymi firmami i placówkami z naszego regionu.

Współpraca naukowa
Prowadzimy współpracę naukową z uczelniami i centrami edukacyjnymi, także na poziomie międzynarodowym, m.in. Żytomierski Uniwersytet Państwowy im. Iwana Franki, Poliskim Narodowym Uniwersytetem w Żytomierzu, Usak University oraz Ege Univerity w Turcji.


Gmach GSW Milenium w Gnieźnie / budynek A
Zielona strefa uczelni
Kompleks budynków uczelni przy ul. Okulickiego
Aula uczelni / budynek B
Łącznik nadziemny między budynkami A i B
Widok Filli GSW Milenium w Wągrowcu
Biblioteka uczelni
Aula w Filli GSW Milenium w Wągrowcu
Stołówka akademicka Milówka
Wejście do budynku Filli GSW Milenium w Wągrowcu