Wykładowcy
Wykładowcy na kierunkach Pedagogicznych
DR SYLWIA JABŁOŃSKA
Pedagog, profilaktyk, działacz społeczny, menedżer oświaty, ze stopniem naukowym doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki.
Absolwentka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium w zakresie studiów licencjackich oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie magisterium.
W 2017 roku obroniła dysertację doktorską pt. Poczucie koherencji a jakość życia osób w okresie średniej dorosłości na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która została wyróżniona przez Radę WSE UAM.
Radna Miasta Gniezna w kadencji 2018-2023, v-ce Przewodnicząca Komisji Oświaty Miasta Gniezna, członek Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Miasta Gniezna, Senator GSW Milenium w kadencji 2017-2021, kierownik Pracowni Badań Pedagogicznych GSW Milenium, członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, opiekun Samorządu Studenckiego GSW Milenium.
Autorka artykułów i współredaktorka publikacji książkowych, współorganizatorka konferencji i seminariów naukowych: w obszarze jej zainteresowań naukowych pozostaje tematyka różnic socjokulturowych, współczesnych ról społecznych i kulturowych, autoedukacji, kształcenia ustawicznego, potrzeb edukacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych, zasobów osobistych, kryzysów i sposobów radzenia sobie z nimi, jakości życia ludzkiego, wartości i celów człowieka w dobie zmian społecznych, a także szczęścia i sensu życia.
Współpracuje z licznymi instytucjami edukacyjnymi, w tym szkołami na wszystkich szczeblach edukacji, zakładami poprawczymi, Klubami Seniora, czy organizacjami pozarządowymi.
DR ANNA BĘCZKOWSKA
DR KATARZYNA MIŁEK
Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium oraz w Instytucie Humanistycznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Bursztynowy Zamek w Kaliszu. Dziedziny badawcze: twórczość, pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, arteterapia. Swoje zainteresowania kieruje również ku terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tj. integracja sensoryczna,
sensoplastyka i in. Doktor Katarzyna Miłek prowadziła zajęcia dla rodziców dzieci dwujęzycznych w Ambasadzie RP w Kairze /Egipt/ oraz zajęcia z zakresu arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii dla studentów w Turcji i Egipcie. Autorka wielu artykułów w czasopismach naukowych, jak również w monografiach.
MGR WIOLETA URBAN
Pedagog, neurologopeda, terapeuta pedagogiczny, oligofrenopedagog, szkoleniowiec, edukator Grupy Edukacyjnej MAC.
Specjalizuje się w pracy z dziećmi oraz dorosłymi mającymi problemy z rozwojem komunikacji językowej. Od wielu lat pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dorosłymi mającymi problemy o podłożu neurologicznym. Specjalista w zakresie diagnozy rozwoju dziecka.
Nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Prowadzi własny gabinet neurologopedyczny, założycielka firmy szkoleniowej Akademii Rozwoju Osobistego. Lider wielu zespołów mających na celu realną pomoc dziecku o specjalnych potrzebach edukacyjnych (m.in.: Małe dzieci duże uczucia, Leonardo da Vinci). Wieloletni wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Publicystka, autorka i współautorka publikacji tematycznie związanych z zaburzeniami rozwoju dzieci, zaburzeniami komunikacji językowej dzieci i dorosłych oraz nowatorskich metod nauczania.
Aktywna uczestniczka wielu konferencji naukowych, uczestniczka projektów wymiany doświadczeń zawodowych nauczycieli Polska-Niemcy.
Uzyskała tytuł Kobiety Sukcesu w 2016 roku oraz otrzymała nagrodę WKO 2017 roku.
DR AGATA WOŹNIAK
Pedagog specjalny, terapeutka. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej: poradnictwem rodzinnym, coachingiem rodzicielskim, interwencją kryzysową, a także szeroko rozumianą terapią pedagogiczną. Prowadzi własną pracownię psychologiczno-pedagogiczną w Poznaniu. Zajmuje się konsultacjami i poradnictwem oraz terapią dla osób z trudnościami adaptacyjnymi, w kryzysach emocjonalnych, po urazach i doświadczeniach traumatycznych. Pracuje także z osobami potrzebującymi wsparcia w rozwoju osobistym.Od ponad 6 lat współpracuje z publicznym przedszkolem w Poznaniu jako specjalista w zakresie porad i konsultacji dla rodziców. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w tym Sekcji Psychoterapii oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest opiekunką i współorganizatorką Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat” GSW Milenium, które między innymi wspiera rozwój rodziców i dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wykładowcy na kierunku Zarządzanie
MGR BEATA KOZAKOWSKA-BURDZIŃSKA
MGR ANNA MRUGAS
DR DANIEL BUDZEŃ
DR PIOTR ODRAKIEWICZ
DR MIKOŁAJ ORLIKOWSKI (MYKOLA ORLYKOVSKYI)
Jako naukowiec ma ponad 40 artykułów naukowych. Jest autorem podręcznika dla studentów szkół wyższych "Samozarządzanie (Time Management): praktyczne podstawy", monografii „Regionalna strategia inwestycyjna w sektorze rolnym”, w 2017 roku Wydawnictwo SGGW opublikowało jego monografię „Polityka i programy wsparcia rolnictwa w warunkach stowarzyszenia i członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wnioski dla Ukrainy”. W GSW Milenium prowadzi przedmioty związane z zarzadzaniem: Współczesne koncepcje zarzadzania, Podstawy zarządzania, Zarządzanie konfliktami w organizacji, Nauka o organizacji, Komunikacja w organizacji.