<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=295768612517314&ev=PageView&noscript=1" />

Biblioteka GSW Milenium

Katalog onLine

Katalog
onLine

Zobacz
Biblioteka poleca

Biblioteka
poleca

Zobacz
Zasoby Biblioteki

Zasoby
Biblioteki

Zobacz
Pomocnik studenta

Pomocnik
studenta

Zobacz
Image

GODZINY OTWARCIA

Biblioteka GSW Milenium zaprasza

PONIEDZAŁEK-PIĄTEK
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
WEEKENDY ZJAZDOWE
Sobota 8:00 - 16:00
Niedziela 8:00 -14:00

Poznaj Bibliotekę GSW Milenium

Biblioteka GSW Milenium powstała wraz z początkiem 2004 roku, a jej zbiory udostępniono pod koniec listopada. Ma ona charakter biblioteki naukowej działającej zgodnie z własnym regulaminem. Zbiory pomnażane są głównie poprzez zakup, dary, a także wymianę wydawnictw uczelni z innymi instytucjami krajowymi.

Księgozbiór naszej książnicy obejmuje wydawnictwa zwarte oraz ciągłe o tematyce dostosowanej do kierunków studiów GSW Milenium, czyli z zakresu nauk humanistycznych i  zarządzania. Do dyspozycji czytelników jest sześć stanowisk komputerowych: jedno z dostępem do Academiki - Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej i pięć ze stałym dostępem do Internetu oraz z elektronicznymi katalogami książek: tytułowym, autorskim i przedmiotowym.  

We wrześniu 2007 roku biblioteka została przeniesiona do budynku "B", dzięki czemu zyskała większą powierzchnię do zagospodarowania. Studenci mogli korzystać z nowej  wypożyczalni, skomputeryzowanej czytelni, gdzie do dypozycji mieli 12 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i katalogu bibliotecznego. Książki zostały umieszczone w obszernym magazynie.

Od lutego 2008 roku katalog elektroniczny jest dostępny onLine.

Image
Image

Kolejna zmiana lokalizacji miała miejsce w marcu 2018 roku. Biblioteka pozostała w budynku "B", ale w innej części. Zachwyca swoją nowoczesnością, obszerną czytelnią i strefą odpoczynku.

Celem biblioteki jest zaspokojenie i rozwijanie potrzeb kształcących się studentów. Do zadań naszej placówki należy w szczególności:

• gromadzenie, opracowanie, ochrona, przechowywanie i udostępnianie użytkownikom materiałów bibliotecznych,
• prowadzenie działalności bibliograficznej,
• współpraca z innymi bibliotekami. 

Studenci z niepełnosprawnością

W czytelni Biblioteki wyodrębniona jest część z 2 stanowiskami komputerowymi ze specjalnym oprogramowaniem dla osób słabowidzących z dostępem do Internetu, klawiaturą kontrastową oraz monitorem brajlowskim z klawiaturą brajlowską.
Tekst zapisany Brajlem można wydrukować na specjalnej drukarce. Studenci mogą korzystać także z lupy elektronicznej, stacjonarnego powiększalnika z monitorem, umożliwiającym powiększanie tekstu i obrazu.

 
Image

Skontaktuj się
z Biblioteką GSW Milenium

61 425 75 70 wew. 6

elzbieta.sobecka@milenium.edu.pl

remigiusz.gozdziewinski@milenium.edu.pl